Hakkımızda

Beden Eğitimi ve Spor alanı teorik bilgi ile pratiğin en net buluştuğu alanlardan birisidir. Kimi zaman teorik bilgi eksikliği kimi zaman da pratikte yaşanan deneyim eksikliği bu alana ilişkin uygulamaların niteliğini olumsuz etkilemektedir. 2019 yılında başladığımız bu yolculukta amacımız güncel bilimsel bilgilerden elde edilen teorik birikimi beden eğitimi ve sporun farklı alanlarında pratik ile buluşturmaktır.

Bu amaçla şirketin temel amaçları fiziksel aktivite alışkanlığının toplumda yaygınlaşmasına, performans ölçümüne ve sporcu gelişimine yönelik bilim ile teknolojiyi buluşturan projeler geliştirmektir. Bunun dışında beden eğitimi ve spor alanında online eğitim, kurs, seminer, atölye çalışmaları, antrenman ve yayın hizmetleri ile de ülkemizin dört köşesine ulaşmayı hedeflemekteyiz.

TeoPratik yaptıklarını her zaman araştırma geliştirme faaliyetleri ile bütünleştiren bir şirkettir. Önceliği tamamıyla Beden Eğitimi ve Spor alanında ihtiyaç duyulan alanlardır. Bu anlamda odaklanılan alana ilişkin her yaştan insana hizmet verecek şekilde her geçen gün hizmet yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir. Şirketin bu alanın içerisinde yer alan akademisyen ve uzmanlarla çalışıyor olması en önemli avantajlarından birisidir.

TeoPratik inovasyona yönelik fiziksel aktivite ve teknolojiyi buluşturan ar-ge projeleri üzerinde çalışmaktadır. Şirket fiziksel aktivitenin yaygınlaştırılması ve sporcu gelişimi için küçük yaşlardan itibaren çocukları yetenekleri doğrultusunda ve çok yönlü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda erken çeşitlilik ilkesi ile çocukları birden çok spor branşına yönlendirecek ölçüm yöntemleri ile entegre uzun süreli takip mekanizması için yazılım geliştirme projesi üzerinde çalışmaktadır. Bu yapı içerisinde alt yapılara, okullara ve spor okullarına fiziksel uygunluk ve performans ölçümleri konusunda destek vermektedir. Aynı zamanda çocuklara verilen desteğin dışında amatör ve profesyonel spor kulüplerinin ileri performans ölçüm, yönlendirme ve takip hizmetleri de şirketin hizmet yelpazesi içerisindedir.

TeoPratik 2019 yılında başlayan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Alan Sınavı için online video eğitim paketleri yoluyla ÖABT eğitimi vermektedir. Bu anlamda alanında uzmanlaşmış akademisyenler eşliğinde hem zaman ve ulaşım kaynaklı zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmakta hem de adayları nitelikli programlar ile sınava hazırlamaktadır. Bunun dışında adayların sınava hazırlık sürecini desteklemek için onlara çözümlü soru bankası ve deneme kitapları hazırlamaktadır.

Beden Eğitimi ve Sporun farklı alanlarındaki deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

  • 270KURSİYER SAYISI
  • 7EĞİTMEN SAYISI
  • 19BU DÖNEM AÇILAN KURS/DERS SAYISI
  • 350TOPLAM DERS SAATİ

Neler Yapıyoruz?

ONLINE EĞİTİM

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ALANI İLE İLİŞKİLİ KONULARDA ONLINE DERS ÇEŞİTLİLİĞİMİZİ HER GEÇEN GÜN ZENGİNLEŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ.

performans

PERFORMANS ÖLÇÜM VE ANALİZ

SPOR KULÜPLERİNİN İHTİYAÇ DUYDUĞU PERFORMANS PARAMETRELERİNİ ÖLÇÜYOR, ANALİZ EDİYOR VE YORUMLUYORUZ.

antrenman planlama

ANTRENMAN PLANLAMA

KULÜPLER YA DA BİREYLER İÇİN ANTRENMAN PLANLAMASINA YARDIMCI OLUYORUZ.

Attractive woman at home searching yoga or pilates online training instructions

EVDE EGZERSİZ

ÇEŞİTLİ SEBEPLERLE SPOR SALONLARINA GİDEMEYEN KİŞİLERİ İÇİN EV ORTAMINDA BİREYSEL YA DA GRUP DERSLERİNE DAHİL EDİYORUZ.

ÖRNEK DERSLER

Örnek derslerimizi izleyebilirsiniz.

BEDEN EĞİTİMİ VE SPORUN TEMELLERİ

HİDAYET SUHA YÜKSEL

BAŞKAN/KURUCU

HAKAN KARABIYIK

2. BAŞKAN / KURUCU

ÖZKAN GÜLER

KURUCU

ERDEM ÇAKALOĞLU

KURUCU

error: İçerik Korunmaktadır!